WARSZTATY CERAMIKI
Dnia 8.12.2015 klasa 4b uda³a siê do Muzeum Górno¶l±skiego w Bytomiu na warsztaty tworzenia mozaiki ceramicznej. Dla niektórych uczniów udzia³ w warsztatach by³ nagrod± za zebranie najwiêkszej ilo¶ci makulatury. Dla wszystkich uczestników warsztatów by³o to spotkanie z prawdziwa sztuk±. Pani prowadz±ca zajêcia wprowadzi³a uczniów w zagadnienie powstawania mozaiki. Krok po kroku udziela³a instrukcji komponowania p³aszczyzny z ma³ych ceramicznych kawa³ków. Dzieci zainspirowane kolorem i kszta³tem kawa³ków ceramiki projektowa³y swoje wzory, a nastêpnie klei³y do p³aszczyzny deseczki swoje kompozycje. Ostatnim etapem powstawania mozaiki by³o fugowanie i oczyszczanie kompozycji. Warsztaty zakoñczy³y siê pami±tkow± fotografi±, na której ka¿dy uczestnik prezentuje swoje dzie³o. Wszyscy uczniowie wrócili do szko³y bardzo zadowoleni, z zajêæ na których panowa³a prawdziwie twórcza atmosfera.

ZDJÊCIA Z WYDARZENIA W GALERII