WARSZTATY CERAMIKI
Dnia 8.12.2015 klasa 4b udaa si do Muzeum Grnolskiego w Bytomiu na warsztaty tworzenia mozaiki ceramicznej. Dla niektrych uczniw udzia w warsztatach by nagrod za zebranie najwikszej iloci makulatury. Dla wszystkich uczestnikw warsztatw byo to spotkanie z prawdziwa sztuk. Pani prowadzca zajcia wprowadzia uczniw w zagadnienie powstawania mozaiki. Krok po kroku udzielaa instrukcji komponowania paszczyzny z maych ceramicznych kawakw. Dzieci zainspirowane kolorem i ksztatem kawakw ceramiki projektoway swoje wzory, a nastpnie kleiy do paszczyzny deseczki swoje kompozycje. Ostatnim etapem powstawania mozaiki byo fugowanie i oczyszczanie kompozycji. Warsztaty zakoczyy si pamitkow fotografi, na ktrej kady uczestnik prezentuje swoje dzieo. Wszyscy uczniowie wrcili do szkoy bardzo zadowoleni, z zaj na ktrych panowaa prawdziwie twrcza atmosfera.

..

ZDJCIA Z WYDARZENIA W GALERII