PO CIESZYÑSKU PO OBU STRONACH OLZY
Szymon Kubas wraz z pozosta³ymi laureatami konkursu Promuj ¦l±sk, organizowanego przez Chorzowskie Centrum Kultury wziêli udzia³ w koncercie fina³owym konkursu gwar „Po cieszyñsku po obu stronach Olzy”.
Koncert mia³ miejsce 7 stycznia 2015 r. w sali Domu Zarz±du G³ównego PZKO w Czeskim Cieszynie. Organizatorem przedsiêwziêcia by³a Sekcja Ludoznawcza przy Zarz±dzie G³ównym PZKO, Cieszyñski O¶rodek Kultury „Dom Narodowy“ w Cieszynie oraz Górno¶l±ski Oddzia³ Stowarzyszenia „Wspólnota Polska“ w Katowicach. Konkurs objê³a patronatem Konsul Generalna RP w Ostrawie.
Fina³ konkursu swoim wystêpem u¶wietni³a kapela ludowa „Bukóñ” z Jab³onkowa.
Recytatorzy reprezentuj±cy Chorzowskie Centrum Kultury zaprezentowali swoje umiejêtno¶ci przed licznie zgromadzon± publiczno¶ci±, która nagrodzi³a ich gromkimi brawami. Poza tym by³a to doskona³a okazja do zapoznania siê z gwar± cieszyñsk±, która jest niew±tpliwie odmienna od tej, któr± znamy i pos³ugujemy siê w naszym regionie.
W tym miejscu nale¿± siê podziêkowania dla Pani Joanny Reptak – Niewiadomskiej, która przygotowa³a Szymona do konkursu Promuj ¦l±sk.

...

DSC05674.JPG DSC05677.JPG DSC05680.JPG