SPOTKANIE Z PISARZEM
Niedawno w naszej szkole mieli¶my mi³ego go¶cia: autora ksi±¿ek dla dzieci, pana Waldemara Cichonia. Poznali¶my niektóre przygody psotnego kotka Cukierka, który zamieszka³ w rodzinie autora i sta³ siê g³ównym bohaterem ksi±¿ek „Cukierku, ty ³obuzie!”, „Jak siê masz Cukierku?”, „Nie martw siê cukierku!”, „Popraw siê cukierku”, „Gdzie jeste¶ Cukierku?”. Pisarz opowiedzia³ nam, ¿e ksi±¿ki o kotku napisa³ dla swojego syna Marcela, który nie lubi³ czytaæ i dopiero opowiadania o Cukierku zachêci³y go do tego. Ca³a seria o kocie jest bardzo ³adnie wydana, kolorowe ilustracje s± ¶mieszne i zawieraj± bardzo ciekawe szczegó³y. Mieli¶my okazjê dowiedzieæ siê jak d³ugo pisze siê ksi±¿kê i czym s± „terminy” w ¿yciu pisarza. Mamy nadziejê, ¿e Pan Waldemar Cichoñ napisze kolejn± czê¶æ o niegrzecznym kocie i znów do nas przybêdzie.