SPOTKANIE Z PISARZEM
Niedawno w naszej szkole mielimy miego gocia: autora ksiek dla dzieci, pana Waldemara Cichonia. Poznalimy niektre przygody psotnego kotka Cukierka, ktry zamieszka w rodzinie autora i sta si gwnym bohaterem ksiek „Cukierku, ty obuzie!”, „Jak si masz Cukierku?”, „Nie martw si cukierku!”, „Popraw si cukierku”, „Gdzie jeste Cukierku?”. Pisarz opowiedzia nam, e ksiki o kotku napisa dla swojego syna Marcela, ktry nie lubi czyta i dopiero opowiadania o Cukierku zachciy go do tego. Caa seria o kocie jest bardzo adnie wydana, kolorowe ilustracje s mieszne i zawieraj bardzo ciekawe szczegy. Mielimy okazj dowiedzie si jak dugo pisze si ksik i czym s „terminy” w yciu pisarza. Mamy nadziej, e Pan Waldemar Cicho napisze kolejn cz o niegrzecznym kocie i znw do nas przybdzie.

..

..