XXI TURNIEJ SIATKÓWKI

Po raz 21 w Szkole Podstawowej nr 2 w ¦wiêtoch³owicach odby³ siê Turniej Pi³ki Siatkowej o Puchar Prezydenta Miasta ¦wiêtoch³owice, który mieszkañcom ¦wiêtoch³owic pozwoli³ uczciæ Narodowe ¦wiêto Niepodleg³o¶ci na sportowo.

W tegorocznej edycji turnieju wziê³o udzia³ ok. 100 zawodników reprezentuj±cych 10 dru¿yn. W zawodach wziê³y udzia³ nastêpuj±ce zespo³y: ABSOLWENCI SP-2, AUTOSERWIS BOSIACKI, FUNDACJA ROZWOJU ¦WIÊTOCH£OWIC, GYROBOARD, KOCHAN, NZOZ BIOZON-FAMILIA, PAÑSTWOWA STRA¯ PO¯ARNA, RODZICE SP-2, STOWARZYSZENIE KLUB ABSTYNENTA, WAPPS. W ostatniej chwili z turnieju wycofa³y siê dru¿yny WOPR i ARCELOR MITTAL.

.

Do pi±tkowego fina³u awansowa³y nastêpuj±ce dru¿yny: AUTOSERWIS BOSIACKI, NZOZ BIOZON FAMILIA, PAÑSTWOWA STRA¯ PO¯ARNA I STOWARZYSZENIE KLUB ABSTYNENTA. W pierwszym meczu pó³fina³owym NZOZ BIOZON FAMILIA po bardzo wyrównanej walce uleg³ AUTOSERWIS BOSIACKI 1:2 (20:25, 25:16, 12:15). Drugi mecz pó³fina³owy to pewne zwyciêstwo STOWARZYSZENIA KLUB ABSTYNENTA nad PAÑSTWOW¡ STRA¯¡ PO¯ARN¡ 2:0 (25:18, 25:12). W meczu o trzecie miejsce NZOZ BIOZON FAMILIA pokona³ ¶wietnie graj±c± PAÑSTWOW¡ STRA¯ PO¯ARN¡ 2:1 (25:22, 17:25, 15:11). W wielkim finale zagrali AUTOSERWIS BOSIASKI i STOWARZYSZENIE KLUB ABSTYNENTA.

.

Mecz by³ bardzo zaciêty, a zawodnicy popisywali siê atakami na trzeci metr, skutecznym blokiem, ofiarn± obron± i profesjonaln± taktyk±. Nieznacznie lepszym zespo³em okaza³o siê STOWARZYSZENIE KLUB ABSTYNENTA, które ostatecznie wygra³o z AUTOSERWISEM BOSIACKI 2:1 (15:25, 25:22, 15:9). Podobnie jak w roku ubieg³ym Puchar Prezydenta Miasta trafi³ do dru¿yny STOWARZYSZENIA KLUBU ABSTYNENTA, które w ca³ym turnieju bezapelacyjnie by³o najlepszym zespo³em.

.

MVP Turnieju zosta³ atakuj±cy zwyciêskiej dru¿yny Mateusz Król. Wszystkie zespo³y uczestnicz±ce w turnieju otrzyma³y pami±tkowe dyplomy, a finali¶ci medale i nagrody rzeczowe, które wrêczy³ Pierwszy Zastêpca Prezydenta Miasta ¦wiêtoch³owice Bartosz Karcz. Sêdziowali: Marcin Weiner, Grzegorz Helisz i Pawe³ Kurbiel, a nad opraw± muzyczn± czuwali uczniowie ZSO nr 1 w ¦wiêtoch³owicach w osobach: Patrycja Zagubieñ, Wiktoria Niemczyk i Dominik Owczarek.

.

Mimo, ¿e by³ to turniej amatorski, to sta³ na bardzo wysokim poziomie sportowym, co cieszy³o licznie zgromadzon± publiczno¶æ. By³a to te¿ swego rodzaju nauka dla klas sportowych o profilu siatkówka, które od 1 wrze¶nia 2012 r. trenuj± w Szkole Podstawowej nr 2 w ¦wiêtoch³owicach.
Organizatorzy imprezy Marek Reich-dyrektor szko³y i W³odzimierz £yszczarz-nauczyciel wychowania fizycznego zgodnie zapewnili, ¿e w przysz³ym roku zorganizuj± kolejny XXII turniej.

Marek Reich

ZDJÊCIA Z TURNIEJU