XXI TURNIEJ SIATKWKI

Po raz 21 w Szkole Podstawowej nr 2 w witochowicach odby si Turniej Piki Siatkowej o Puchar Prezydenta Miasta witochowice, ktry mieszkacom witochowic pozwoli uczci Narodowe wito Niepodlegoci na sportowo.

W tegorocznej edycji turnieju wzio udzia ok. 100 zawodnikw reprezentujcych 10 druyn. W zawodach wziy udzia nastpujce zespoy: ABSOLWENCI SP-2, AUTOSERWIS BOSIACKI, FUNDACJA ROZWOJU WITOCHOWIC, GYROBOARD, KOCHAN, NZOZ BIOZON-FAMILIA, PASTWOWA STRA POARNA, RODZICE SP-2, STOWARZYSZENIE KLUB ABSTYNENTA, WAPPS. W ostatniej chwili z turnieju wycofay si druyny WOPR i ARCELOR MITTAL.

.

Do pitkowego finau awansoway nastpujce druyny: AUTOSERWIS BOSIACKI, NZOZ BIOZON FAMILIA, PASTWOWA STRA POARNA I STOWARZYSZENIE KLUB ABSTYNENTA. W pierwszym meczu pfinaowym NZOZ BIOZON FAMILIA po bardzo wyrwnanej walce uleg AUTOSERWIS BOSIACKI 1:2 (20:25, 25:16, 12:15). Drugi mecz pfinaowy to pewne zwycistwo STOWARZYSZENIA KLUB ABSTYNENTA nad PASTWOW STRA POARN 2:0 (25:18, 25:12). W meczu o trzecie miejsce NZOZ BIOZON FAMILIA pokona wietnie grajc PASTWOW STRA POARN 2:1 (25:22, 17:25, 15:11). W wielkim finale zagrali AUTOSERWIS BOSIASKI i STOWARZYSZENIE KLUB ABSTYNENTA.

.

Mecz by bardzo zacity, a zawodnicy popisywali si atakami na trzeci metr, skutecznym blokiem, ofiarn obron i profesjonaln taktyk. Nieznacznie lepszym zespoem okazao si STOWARZYSZENIE KLUB ABSTYNENTA, ktre ostatecznie wygrao z AUTOSERWISEM BOSIACKI 2:1 (15:25, 25:22, 15:9). Podobnie jak w roku ubiegym Puchar Prezydenta Miasta trafi do druyny STOWARZYSZENIA KLUBU ABSTYNENTA, ktre w caym turnieju bezapelacyjnie byo najlepszym zespoem.

.

MVP Turnieju zosta atakujcy zwyciskiej druyny Mateusz Krl. Wszystkie zespoy uczestniczce w turnieju otrzymay pamitkowe dyplomy, a finalici medale i nagrody rzeczowe, ktre wrczy Pierwszy Zastpca Prezydenta Miasta witochowice Bartosz Karcz. Sdziowali: Marcin Weiner, Grzegorz Helisz i Pawe Kurbiel, a nad opraw muzyczn czuwali uczniowie ZSO nr 1 w witochowicach w osobach: Patrycja Zagubie, Wiktoria Niemczyk i Dominik Owczarek.

.

Mimo, e by to turniej amatorski, to sta na bardzo wysokim poziomie sportowym, co cieszyo licznie zgromadzon publiczno. Bya to te swego rodzaju nauka dla klas sportowych o profilu siatkwka, ktre od 1 wrzenia 2012 r. trenuj w Szkole Podstawowej nr 2 w witochowicach.
Organizatorzy imprezy Marek Reich-dyrektor szkoy i Wodzimierz yszczarz-nauczyciel wychowania fizycznego zgodnie zapewnili, e w przyszym roku zorganizuj kolejny XXII turniej.

Ze sportowym pozdrowieniem
Marek Reich