Siatkarskie zmagania w Szkole Podstawowej nr 2 w witochowicach

W dniach 14-18 listopada 2016 r. Szkoa Podstawowa nr 2 w witochowicach ju po raz 22 zorganizowaa Turniej Piki Siatkowej o Puchar Prezydenta Miasta witochowice.

Zdjcia z rozgrywek pod poniszym linkiem:

Turniej jest cykliczn imprez, ktra na parkiet przyciga mieszkacw witochowic lub witochowickie zakady pracy. W tym roku do rywalizacji przystpio 14 druyn, ktre drog losowania zostay podzielone na cztery grupy eliminacyjne. W kadej grupie mecze rozgrywano systemem „kady z kadym”.

Z grupy A awansowao Stowarzyszenie KLUB ABSTYNENTA, ktre pokonao RODZICW SP-2, TKKF LIPINY ORAZ WSZYSTKO, CO KOCHAN… .

W grupie B najlepszym okaza si WAPPS, ktry pokona FUNDACJ ROZWOJU WITOCHOWIC I PASTWOW STRA POARN.

Z grupy C awansowa AUTOSERWIS BOSIACKI, ktry wyeliminowaGYROBOARD oraz URZD MIEJSKI.

Czwartym finalist okaza si zesp z grupy D NZOZ BIOZON FAMILIA, ktry pokona PIZZERI PIASKOWY DZIADEK, P.U.H PERFEKT I KOMEND MIEJSK POLICJI.

18 listopada 2016 r. mia miejsce wielki fina, w ktrym spotkay si najlepsze druyny eliminacji. Pierwszy mecz pfinaowy sta na bardzo wysokim poziomie i by ozdob turnieju. Zmierzyli si AUTOSERWIS BOSIACKI ze STOWARZYSZENIEM KLUB ABSTYNENTA. Wygrana przypada Stowarzyszeniu, ktre wygrao w setach 2:0 (25:13, 25:22). W drugim meczu pfinaowym WAPPS przegra z NZOZEM BIOZON FAMILIA 0:2 (17:25, 17:25). W meczu o trzecie miejsce o mao nie doszo do sensacji. WAPPS, ktry pierwszy raz w historii turnieju znalaz si w finale, dzielnie stawia opr wielokrotnemu finalicie AUTOSERWISOWI BOSIACKI. Ostatecznie z trudem wygra faworyt, ktry zwyciy 2:0 (25:23, 25:13).

Mecz o pierwsze miejsce to przysowiowy „klasyk” dwch znanych sobie druyn, w ktrym wystpili: Stowarzyszenie Klub Abstynentaoraz NZOZ BIOZON FAMILIA. Mecz by bardzo zacity. Zawodnicy byli wietnie przygotowani, zagrywali z wyskoku, a ataki wiele razy koczyy si mocnym zbiciem w 4 metra boiska. Taktyka i umiejtnoci oraz trzymanie nerww na wodzy pozwoliy na tryumf Stowarzyszeniu, ktre by wygra, w drugim secie potrzebowao zdoby, a 34 punkty. Usatysfakcjonowani kibice nagradzali grajcych gromkimi brawami.

Ostateczna klasyfikacja:

1 miejsce STOWARZYSZENIE KLUB ABSTYNENTA ,

2 miejsce NZOZ BIOZON FAMILIA,

3 miejsce AUTOSERWIS BOSIACKI,

4 miejsce WAPPS.

Zwyciska druyna graa w nastpujcym skadzie: Tomasz Kaczmarek, Andrzej Krl, Dawid Szyga, Jacek Gajowski, Marcin Wieczorek, Dawid Wieczorek, Grzegorz Szpitol, Arkadiusz Bartosiak i ukasz Bulanda.

Puchary, nagrody rzeczowe oraz pamitkowe dyplomy wrczy Drugi Zastpca Prezydenta Miasta witochowice Pana Stanisaw Korman oraz Dyrektor OSiR SKAKA Pan Tomasz Sikorski.

Sdziowali Pan Marcin Weiner, Pan Grzegorz Helisz i Pan Pawe Kurbiel, ktrzy tradycyjnie wybrali MVP turnieju. Zosta nim Arkadiusz Bartosiak zawodnik Stowarzyszenia Klub Abstynenta.

Opraw muzyczn zorganizowali uczniowie ZSO nr 1 w witochowicach, a bardzo pomocni w organizacji byli uczniowie klasy sportowej Szkoy Podstawowej nr 2 w witochowicach.

Z rk Prezesa lskiego Zwizku Piki Siatkowej Pana Marcina Weinera podzikowanie za wieloletnie zaangaowanie przy organizacji turnieju piki siatkowej oraz promowanie siatkwki w miecie witochowice otrzyma Marek Reich dyrektor Szkoy Podstawowej nr 2 w witochowicach.

Impreza cieszya si sporym zainteresowaniem kibicw, kadego dnia zawodnikw do gry zagrzeway cae rodziny. Potwierdzio si, e siatkwka w witochowicach cieszy si sporym zainteresowaniem zawodnikw i kibicw.

Organizatorzy zaprosili na kolejny XXIII turniej, ktry odbdzie si ju za rok.

Ze sportowym pozdrowieniem

Marek Reich