Siatkarskie zmagania w Szkole Podstawowej nr 2 w ¦wiêtoch³owicach

W dniach 14-18 listopada 2016 r. Szko³a Podstawowa nr 2 w ¦wiêtoch³owicach ju¿ po raz 22 zorganizowa³a Turniej Pi³ki Siatkowej o Puchar Prezydenta Miasta ¦wiêtoch³owice.

Zdjêcia z rozgrywek pod poni¿szym linkiem:

Turniej jest cykliczn± imprez±, która na parkiet przyci±ga mieszkañców ¦wiêtoch³owic lub ¶wiêtoch³owickie zak³ady pracy. W tym roku do rywalizacji przyst±pi³o 14 dru¿yn, które drog± losowania zosta³y podzielone na cztery grupy eliminacyjne. W ka¿dej grupie mecze rozgrywano systemem „ka¿dy z ka¿dym”.

Z grupy A awansowa³o Stowarzyszenie KLUB ABSTYNENTA, które pokona³o RODZICÓW SP-2, TKKF LIPINY ORAZ WSZYSTKO, CO KOCHAN… .

W grupie B najlepszym okaza³ siê WAPPS, który pokona³ FUNDACJÊ ROZWOJU ¦WIÊTOCH£OWIC I PAÑSTWOW¡ STRA¯ PO¯ARN¡.

Z grupy C awansowa³ AUTOSERWIS BOSIACKI, który wyeliminowa³GYROBOARD oraz URZ¡D MIEJSKI.

Czwartym finalist± okaza³ siê zespó³ z grupy D NZOZ BIOZON FAMILIA, który pokona³ PIZZERIÊ PIASKOWY DZIADEK, P.U.H PERFEKT I KOMENDÊ MIEJSK¡ POLICJI.

18 listopada 2016 r. mia³ miejsce wielki fina³, w którym spotka³y siê najlepsze dru¿yny eliminacji. Pierwszy mecz pó³fina³owy sta³ na bardzo wysokim poziomie i by³ ozdob± turnieju. Zmierzyli siê AUTOSERWIS BOSIACKI ze STOWARZYSZENIEM KLUB ABSTYNENTA. Wygrana przypad³a Stowarzyszeniu, które wygra³o w setach 2:0 (25:13, 25:22). W drugim meczu pó³fina³owym WAPPS przegra³ z NZOZEM BIOZON FAMILIA 0:2 (17:25, 17:25). W meczu o trzecie miejsce o ma³o nie dosz³o do sensacji. WAPPS, który pierwszy raz w historii turnieju znalaz³ siê w finale, dzielnie stawia³ opór wielokrotnemu finali¶cie AUTOSERWISOWI BOSIACKI. Ostatecznie z trudem wygra³ faworyt, który zwyciê¿y³ 2:0 (25:23, 25:13).

Mecz o pierwsze miejsce to przys³owiowy „klasyk” dwóch znanych sobie dru¿yn, w którym wyst±pili: Stowarzyszenie Klub Abstynentaoraz NZOZ BIOZON FAMILIA. Mecz by³ bardzo zaciêty. Zawodnicy byli ¶wietnie przygotowani, zagrywali z wyskoku, a ataki wiele razy koñczy³y siê mocnym zbiciem w 4 metra boiska. Taktyka i umiejêtno¶ci oraz trzymanie nerwów na wodzy pozwoli³y na tryumf Stowarzyszeniu, które by wygraæ, w drugim secie potrzebowa³o zdobyæ, a¿ 34 punkty. Usatysfakcjonowani kibice nagradzali graj±cych gromkimi brawami.

Ostateczna klasyfikacja:

1 miejsce STOWARZYSZENIE KLUB ABSTYNENTA ,

2 miejsce NZOZ BIOZON FAMILIA,

3 miejsce AUTOSERWIS BOSIACKI,

4 miejsce WAPPS.

Zwyciêska dru¿yna gra³a w nastêpuj±cym sk³adzie: Tomasz Kaczmarek, Andrzej Król, Dawid Szyga, Jacek Gajowski, Marcin Wieczorek, Dawid Wieczorek, Grzegorz Szpitol, Arkadiusz Bartosiak i £ukasz Bulanda.

Puchary, nagrody rzeczowe oraz pami±tkowe dyplomy wrêczy³ Drugi Zastêpca Prezydenta Miasta ¦wiêtoch³owice Pana Stanis³aw Korman oraz Dyrektor OSiR SKA£KA Pan Tomasz Sikorski.

Sêdziowali Pan Marcin Weiner, Pan Grzegorz Helisz i Pan Pawe³ Kurbiel, którzy tradycyjnie wybrali MVP turnieju. Zosta³ nim Arkadiusz Bartosiak zawodnik Stowarzyszenia Klub Abstynenta.

Oprawê muzyczn± zorganizowali uczniowie ZSO nr 1 w ¦wiêtoch³owicach, a bardzo pomocni w organizacji byli uczniowie klasy sportowej Szko³y Podstawowej nr 2 w ¦wiêtoch³owicach.

Z r±k Prezesa ¦l±skiego Zwi±zku Pi³ki Siatkowej Pana Marcina Weinera podziêkowanie za wieloletnie zaanga¿owanie przy organizacji turnieju pi³ki siatkowej oraz promowanie siatkówki w mie¶cie ¦wiêtoch³owice otrzyma³ Marek Reich dyrektor Szko³y Podstawowej nr 2 w ¦wiêtoch³owicach.

Impreza cieszy³a siê sporym zainteresowaniem kibiców, ka¿dego dnia zawodników do gry zagrzewa³y ca³e rodziny. Potwierdzi³o siê, ¿e siatkówka w ¦wiêtoch³owicach cieszy siê sporym zainteresowaniem zawodników i kibiców.

Organizatorzy zaprosili na kolejny XXIII turniej, który odbêdzie siê ju¿ za rok.

Marek Reich