Wycieczka do Parku Nauki i Rozrywki w Krasiejowie

W poniedzia³ek 26.09.2016r klasy 1a, 2a,2b i 2c pojecha³y na wycieczkê do Jura Parku w Krasiejowie.

Park zwiedzili¶my zaczynaj±c od niezwyk³ej atrakcji, jak± jest Tunel Czasu.

Wszystkie dzieci zosta³y zaproszone na pok³ad kapsu³y czasu, która zabra³a nas w niezwyk³±, interaktywn± podró¿ poprzez dzieje naszej planety. Pocz±wszy od Wielkiego Wybuchu poznali¶my kolejne etapy kszta³towania siê Ziemi.

Byli¶my ¶wiadkami powstania pierwszych galaktyk i Uk³adu S³onecznego. Przygl±dali¶my siê narodzinom Ziemi, powstaniu atmosfery, pierwszym formom ¿ycia. Zagl±dali¶my w g³êbiny paleozoicznych mórz podziwiaj±c ich mieszkañców. Ogl±dali¶my wêdrówki kontynentów, zmiany klimatyczne i najwiêksze kataklizmy w dziejach naszej planety.

Po pe³nej wra¿eñ podró¿y w Tunelu Czasu udali¶my siê na spacer w¶ród prehistorycznych stworzeñ po specjalnie przygotowanej ¶cie¿ce edukacyjnej.

By³a to a¿ 1500 metrowa ¶cie¿ka, któr± przemierzali¶my poszczególne okresy ery dinozaurów. Wzd³u¿ trasy rozmieszczone zosta³y rekonstrukcje dinozaurów oraz liczne foto-realistyczne plansze przedstawiaj±ce ¶rodowiska ro¶linne. Z otwartymi buziami dzieci zwiedza³y Krasiejowski Jura Park. Nastêpnym etapem wycieczki by³ Pawilon Muzealny. Pawilon Paleontologiczny zabezpiecza najwiêksze w Europie skamienia³o¶ci triasowych p³azów i gadów, które mo¿na ogl±daæ przez przeszklon± pod³ogê.

Kolejnym punktem tak bogatego programu zwiedzania by³y warsztaty paleontologiczno-plastyczne.

Polega³y one na wydobywaniu szkieletu dinozaura z gipsowej masy, która przypomina³a ska³y w jakich prawdziwi paleontolodzy odkopuj± pradawne skamienia³o¶ci.

Jura park mia³ nie tylko do zaoferowania naukowe fakty, ale równie¿ niezwyk³y plac zabaw, który zachwyci³ wszystkich. Tyle rado¶ci i wra¿eñ na raz sprawi³o, ¿e podró¿ w drogê powrotn± przespa³y prawie wszystkie dzieci.

Zdjêcia z Wycieczki pod poni¿szym linkiem: