Wycieczka do Parku Nauki i Rozrywki w Krasiejowie

W poniedziaek 26.09.2016r klasy 1a, 2a,2b i 2c pojechay na wycieczk do Jura Parku w Krasiejowie.

Park zwiedzilimy zaczynajc od niezwykej atrakcji, jak jest Tunel Czasu.

Wszystkie dzieci zostay zaproszone na pokad kapsuy czasu, ktra zabraa nas w niezwyk, interaktywn podr poprzez dzieje naszej planety. Poczwszy od Wielkiego Wybuchu poznalimy kolejne etapy ksztatowania si Ziemi.

Bylimy wiadkami powstania pierwszych galaktyk i Ukadu Sonecznego. Przygldalimy si narodzinom Ziemi, powstaniu atmosfery, pierwszym formom ycia. Zagldalimy w gbiny paleozoicznych mrz podziwiajc ich mieszkacw. Ogldalimy wdrwki kontynentw, zmiany klimatyczne i najwiksze kataklizmy w dziejach naszej planety.

Po penej wrae podry w Tunelu Czasu udalimy si na spacer wrd prehistorycznych stworze po specjalnie przygotowanej ciece edukacyjnej.

Bya to a 1500 metrowa cieka, ktr przemierzalimy poszczeglne okresy ery dinozaurw. Wzdu trasy rozmieszczone zostay rekonstrukcje dinozaurw oraz liczne foto-realistyczne plansze przedstawiajce rodowiska rolinne. Z otwartymi buziami dzieci zwiedzay Krasiejowski Jura Park. Nastpnym etapem wycieczki by Pawilon Muzealny. Pawilon Paleontologiczny zabezpiecza najwiksze w Europie skamieniaoci triasowych pazw i gadw, ktre mona oglda przez przeszklon podog.

Kolejnym punktem tak bogatego programu zwiedzania byy warsztaty paleontologiczno-plastyczne.

Polegay one na wydobywaniu szkieletu dinozaura z gipsowej masy, ktra przypominaa skay w jakich prawdziwi paleontolodzy odkopuj pradawne skamieniaoci.

Jura park mia nie tylko do zaoferowania naukowe fakty, ale rwnie niezwyky plac zabaw, ktry zachwyci wszystkich. Tyle radoci i wrae na raz sprawio, e podr w drog powrotn przespay prawie wszystkie dzieci.

Zdjcia z Wycieczki pod poniszym linkiem: