WYCIECZKA DO PIEKARNI - klasa 3b

Dnia 3 pa¼dziernika klasa 3b wybra³a siê do piekarni.

Celem wycieczki by³o poznanie zawodu piekarza, zapoznanie siê z etapami wypieku chleba, poznanie produktów do wyrobu pieczywa. Powita³y nas gor±co i zapach wyjêtych prosto z pieca chlebów. Zwiedzanie rozpoczêli¶my od magazynu m±ki, w którym przechowywana jest m±ka ¿ytnia i pszenna. Nastêpnie ogl±dali¶my, jak ogromna maszyna miesza m±kê i wyrabia ciasto. Potem piekarze uczyli nas formowaæ chleb i rogaliki i ka¿dy z nas móg³ sam przygotowaæ bu³kê. Pokazano nam, jak chleb wk³ada siê do wielkich pieców piekarniczych i jak wyci±ga siê upieczone pieczywo specjaln± ³opatk±. Poznali¶my tak¿e ró¿ne rodzaje pieczywa. Z du¿ym zainteresowaniem obserwowali¶my sprawn± pracê piekarzy. By³o nam bardzo mi³o, gdy poczêstowano nas pysznymi, pachn±cymi bu³eczkami i rogalikami. Smakowa³y wy¶mienicie. Teraz ju¿ wiemy, ¿e praca piekarza wcale nie jest ³atwa, dlatego chleb nale¿y szanowaæ, nigdy nie wolno go wyrzucaæ!!! Dziêkujemy pani Ewie, mamie naszej kole¿anki, za zaproszenie naszej klasy do piekarni. By³a to bardzo ciekawa i pouczaj±ca wycieczka.
Galeria zdjêæ z wycieczki :