WYCIECZKA DO PIEKARNI - klasa 3b

Dnia 3 padziernika klasa 3b wybraa si do piekarni.

Celem wycieczki byo poznanie zawodu piekarza, zapoznanie si z etapami wypieku chleba, poznanie produktw do wyrobu pieczywa. Powitay nas gorco i zapach wyjtych prosto z pieca chlebw. Zwiedzanie rozpoczlimy od magazynu mki, w ktrym przechowywana jest mka ytnia i pszenna. Nastpnie ogldalimy, jak ogromna maszyna miesza mk i wyrabia ciasto. Potem piekarze uczyli nas formowa chleb i rogaliki i kady z nas mg sam przygotowa buk. Pokazano nam, jak chleb wkada si do wielkich piecw piekarniczych i jak wyciga si upieczone pieczywo specjaln opatk. Poznalimy take rne rodzaje pieczywa. Z duym zainteresowaniem obserwowalimy sprawn prac piekarzy. Byo nam bardzo mio, gdy poczstowano nas pysznymi, pachncymi bueczkami i rogalikami. Smakoway wymienicie. Teraz ju wiemy, e praca piekarza wcale nie jest atwa, dlatego chleb naley szanowa, nigdy nie wolno go wyrzuca!!! Dzikujemy pani Ewie, mamie naszej koleanki, za zaproszenie naszej klasy do piekarni. Bya to bardzo ciekawa i pouczajca wycieczka.
Galeria zdj z wycieczki :