X MIÊDZYSZKOLNY KONKURS EKOLOGICZNY

W dniu 17.05.2017r., w Szkole Podstawowej nr 2 w ¦wiêtoch³owicach odby³ siê ju¿ X Miêdzyszkolny Konkurs Ekologiczny pod has³em „Odpowiedzialny cz³owiek- zdrowe ¶rodowisko”.

W zmaganiach uczestniczy³y trzyosobowe zespo³y uczniów kl.5 i 6 ze Szko³y Podstawowej nr 1, 2, 3, 4, 17 naszego miasta. W czê¶ci praktycznej konkursu uczniowie uzupe³niali krzy¿ówkê z has³em, rozpoznawali chronione gatunki ro¶lin i zwierz±t oraz znaki ekologiczne, proponowali sposoby ponownego wykorzystania opakowania zanim zostanie wyrzucone do kosza , wykonywali plakat pod has³em „Ciê¿ko siê oddycha, gdy komin dymem prycha” oraz odgrywali scenki zwi±zane ze zdrowym od¿ywianiem i unikaniem u¿ywek. W czê¶ci teoretycznej dru¿yny odpowiada³y na pytania z wylosowanych zestawów. Uczniowie wykazali siê du¿± wiedz± z zakresu ekologii i ochrony ¶rodowiska oraz zdrowego stylu ¿ycia. Z zaanga¿owaniem rozwi±zywali poszczególne polecenia. Cenne by³o to, ¿e dzieci nie tylko rywalizowa³y ze sob±, ale mia³y równie¿ okazjê uczyæ siê od siebie.

I miejsce zajê³a dru¿yna ze Szko³y Podstawowej nr 2 (Edyta Go³y, Wojciech Kowalczyk, Kamil Wasilewski), II miejsce dru¿yna ze Szko³y Podstawowej nr 1, III miejsce dru¿yna ze Szko³y Podstawowej nr 4. Laureaci konkursu otrzymali wspania³e nagrody ksi±¿kowe z pami±tkow± wk³adk±, a wszystkim zespo³om wrêczono dyplomy. Nauczyciele otrzymali podziêkowania za przygotowanie uczniów do konkursu. Organizatorem konkursu by³a Szko³a Podstawowa nr 2.

GRATULUJEMY !!!

Galeria ze zdjêciami